15 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół w Damnie odbyła się już VI edycja „Festiwalu Kolęd i Utworów o Tematyce Świątecznej”. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a w tej edycji do wspólnego grania i śpiewania kolęd przystąpiło 79 uczestników z trzech grup wiekowych (klasy 1-3 SP, 4–6 SP oraz gimnazjum). W tym tradycyjnym już i jakże niezwykłym wydarzeniu oprócz przedstawicieli naszej szkoły, wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Wytownie, Szkoły Podstawowej w Głobinie, Szkoły Podstawowej w Kończewie, Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, Szkoły Podstawowej w Damnicy, Gimnazjum w Zagórzycy, Gimnazjum w Kobylnicy, Gimnazjum w Wytownie oraz Gimnazjum w Damnicy.
Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne lub instrumentalne, a ich wspaniałym występom przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczności, wśród której zasiadł Wójt Gminy Damnica, pan Grzegorz Jaworski. Młodzi artyści swoimi występami sprawili wszystkim niesamowitą radość. To było niezwykłe doświadczenie, móc uczestniczyć w tym magicznym wydarzeniu, jakim jest wspólne śpiewanie naszych polskich kolęd i pastorałek.
Na zakończenie festiwalu Pani Dyrektor Joanna Rusak serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz wyraziła nadzieję na kolejne kolędowanie w przyszłym roku. Z wyrazami wdzięczności zwróciła się również do pana dyrektora Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy Grzegorza Gurłacza za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia. Ponadto Pani Dyrektor szczególne podziękowania i wyrazy uznania złożyła pomysłodawczyni przeglądu, Pani Małgorzaty Kozłowicz.

Natalia Dobosz