Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych

 

Już od 29 marca (poniedziałek) można zamówić bezpłatną usługę door to door ➡️ wystarczy zadzwonić pod nr tel.:☎️ 533 334 828 lub wysłać e-maila na adres:📧 uslugi.door-to-door@damnica.pl (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:00)

Informujemy, że Gmina Damnica świadczy usługi transportowe door-to-door w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door dla mieszkańców Gminy Damnica”, której realizatorem jest Urząd Gminy Damnica  (wcześniej Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Damnicy)

Wykluczenie komunikacyjne, bariery ruchowe osób niepełnosprawnych to troski życia codziennego wielu osób, które musimy przezwyciężać, dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, którzy są wykluczeni komunikacyjnie.

Już od 29 marca 2021 r. mieszkańcy mogą bezpłatnie skorzystać z usługi w celach aktywizacji społecznej, zawodowej i zdrowotnej. Osoba korzystająca z usługi zostanie odebrana z domu, zawieziona w miejsce docelowe i odwieziona do domu.

 

Kto może skorzystać z bezpłatnej usługi transportowej?

Projekt skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców Gminy Damnica o ograniczonej mobilności, zatem do osób nie tylko z niepełnosprawnościami, ale do wszystkich którzy mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się wynikające z ograniczonej sprawności (seniorzy 70+).

Jak zamówić usługę bezpłatnego transportu?

Usługę można zamawiać dzwoniąc pod dedykowany numer telefonu: 533 334 828,

a także w formie elektronicznej na adres : uslugi.door-to-door@damnica.pl .

Ważne, aby mieszkaniec zainteresowany usługą zaplanował swoją wizytę i przynajmniej dzień wcześniej, złożył zapotrzebowanie na ww. usługę oraz co najważniejsze, otrzymał potwierdzenie o możliwości realizacji usługi w planowanym terminie. Podczas kontaktu z koordynatorką, osoba zainteresowana transportem, zostanie poproszona o podanie nie tylko terminu przejazdu, ale także celu transportu oraz zapotrzebowania na np. asystę drugiej osoby podczas usługi.

Choć usługa ma pomagać w wielu codziennych sprawach, prosimy pamiętać, że pierwszeństwo do skorzystania z niej mają osoby wskazujące na pilne sytuacje, mające wpływ na zdrowie czy życie. Wszystkie te elementy określone są w regulaminie usługi, dostępnego na stronie internetowej Urzędu Gminy Damnica.

Całkowita wartość projektu 435 229,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich 366 811,00 zł