10 listopada w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej w Zagórzycy już po raz 13 spotkali się miłośnicy piłki siatkowej z terenu Gminy Damnica w turnieju organizowanym z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Damnica. W turnieju wzięło udział 7 drużyn .

Oficjalnego otwarcia imprezy po odśpiewaniu hymnu narodowego przez wszystkich uczestników turnieju dokonali gospodarze przedsięwzięcia dyrektor SP w Zagórzycy Robert Nowak i prezes UKS w Zagórzycy Zbigniew Pawłowski wraz z radnymi Gminy Damnica Tadeuszem Bubniak i Marcinem Jarzmickim.
Po zaciętej walce, która toczyła się w 2 grupach wyniki klasyfikacji turniejowej wyglądały następująco :
I – Oddział Lotnych Wojsk Polskich Damnica
II – Armia Krajowa Paprzyce-Zagórzyca
III- Husaria Karżniczka
IV- Waleczni Damno
V- VI Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Damnicy, Dywizjon 303 Absolwenci Zagórzyca

VII- Młode Orły Gimnazjum Zagórzyca

Tradycją turnieju jest wyróżnienie najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn.
W tym roku indywidualnie nagrody otrzymali:

  • Natalia Baran- Oddział Lotnych Wojsk Polskich Damnica
  • Bartosz Wengierski- Armia Krajowa Paprzyce-Zagórzyca
  • Piotr Różański- Waleczni Damno
  • Paweł Dobik- Husaria Karżniczka
  • Andrzej Lasia- Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Damnicy
  • Dawid Gołębiowski- Dywizjon 303 Absolwenci Zagórzyca
  • Oliwer Remus- Młode Orły Gimnazjum Zagórzycy

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju (MVP) został zawodnik drużyny zwycięskiej Dawid Żurawski, natomiast najlepszą zawodniczką wybrano Weronikę Rompską. Otrzymali oni ufundowane przez Radnych Gminy Damnica  Marcina Jarzmickiego oraz Tadeusza Bubniaka pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Swoją obecnością podczas turnieju zaszczycili nas etatowi kibice piłki siatkowej, którzy już przez lata są zawiązani z turniejem tj. Wójt Gminy Damnica pan Grzegorz Jaworski i Przewodniczący Rady Gminy Damnica pan Kazimierz Kozina. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy odebrali z rąk naszych włodarzy pamiątkowe puchary i nagrody.

UKS w Zagórzycy pragnie serdecznie podziękować za wsparcie w organizacji imprezy wszystkim fundatorom nagród,  Katarzynie Wojciechowskiej (obsługa medyczna) oraz wszystkim zawodnikom i kibicom za stworzenie sportowej atmosfery.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy w Zagórzycy w ramach realizacji programu: „Organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych” finansowanego przez Gminę Damnica oraz Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy.
Autor: UKS Zagórzyca