5 lutego w siedzibie Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie siedemnastej edycji Wojewódzkiego Konkursu „Boże Narodzenie w Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży”. Konkurs od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Jego zadaniem jest podtrzymywanie tradycji związanej z obrzędowością Bożego Narodzenia. – W tym roku konkurs zgromadził rekordową liczbę prac, bo aż 134. To nas bardzo cieszy, bo wyraźnie świadczy, że nasza młodzież jest niezwykle utalentowana – mówił Mieczysław Jaroszewicz, dyrektor muzeum.
Niezwykle miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych prac znalazła się praca wykonana przez ucznia klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu – Mikołaja Ożóg (szopka bożenarodzeniowa wykonana pod kierunkiem Pani Bożeny Kurowskiej – Maciak). Nagrody dla poszczególnych zwycięzców zostały ufundowane przez włodarzy samorządów lokalnych. Laureatowi Mikołajowi Ożóg z Domaradza, nagrodę wręczyła Maria Janusz, Wójt Gminy Damnica. – Serdecznie gratuluję tego wspaniałego sukcesu. Z wielką radością przyjęłam informację, że wśród wyróżnionych autorów prac znalazł się młody mieszkaniec Gminy Damnica. Życzę Tobie wytrwałości i wielu pomysłów w rozwijaniu swojego artystycznego talentu – życzyła Maria Janusz laureatowi, któremu w tej uroczystej chwili towarzyszyli rodzice.
W trakcie uroczystej gali laureaci oraz zaproszeni goście wysłuchali koncertu, a także mieli okazję podziwiać tańce kaszubskie wykonane przez dzieci.