W środę, 11 marca Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica spotkał się z sołtysami. Była to okazja do złożenia życzeń, bowiem w tym dniu w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Podczas spotkania omówiono także bieżące sprawy.

„Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa – Opiekuna i Gospodarza Wsi, obchodzonego w Polsce w dniu 11 marca, pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech Wasze dążenia do zamierzonych celów nie napotykają na przeszkody, a pełniona funkcja przynosi wiele satysfakcji.

Sołtys, to bardzo ważna osoba o wyjątkowym uznaniu społecznym. Jest szczególnym przedstawicielem samorządu gminy na terenie wsi. To Jego ciężka, codzienna praca i zaangażowanie w realizację postawionych celów na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności Sołectw sprawia, że ich Mieszkańcom żyje się lepiej.

Dziś, w tym wyjątkowym Dniu, w imieniu społeczności naszej Gminy dziękuję za ten trud, a także za współpracę z samorządem Gminy Damnica.

Niech każdego dnia towarzyszy Wam pomyślność w wypełnianiu tej ważnej misji i codziennym zmaganiu się z najdrobniejszymi nawet sprawami.

Wójt Gminy Damnica
Grzegorz Jaworski