2 maja 2013 roku w godz. 10.00- 14.00 w Zespole Szkół w Damnie miał miejsce festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej miejscowości i nie tylko. Festyn odbył się po raz trzeci i cieszył się dużym zainteresowaniem. O godz. 10.00 pani dyrektor Joanna Rusak powitała przybyłych gości: Zastępcę Wójta Gminy Damnica Pana Pawła Lewandowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Damnica Pana Włodzimierza Kisiela, dyrektora ZGK Damnica Pana Grzegorza Grabowskiego oraz życzyła udanej zabawy.
W trakcie festynu przybył również Wójt Gminy Damnica Pan Grzegorz Jaworski.
Organizatorami imprezy byli rodzice uczniów z Zespołu Szkół w Damnie, nauczyciele, Rada Rodziców, zaś osobą prowadzącą była pan Krzysztof Rodziewicz. Nagłośnienie oraz namioty udostępnił Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Damnicy.
W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć pokaz akrobacji sportowej, turniej tańca. W programie festynu nie mogło zabraknąć piosenek w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz turnieju siłowo – sprawnościowego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przybyli goście mogli obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej w wykonaniu uczniów klasy 3 SP oraz usłyszeć prezentację wierszy J. Brzechwy w wykonaniu uczniów klasy 1-3 SP. Podczas festynu zorganizowano konkurs: „Ratuję z Lwem Leonem” oraz konkurs plastyczny- „Żyję zdrowo”. Dla klas 0-3 SP przygotowano turniej gier i zabaw ruchowych. Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd radiowozu policji. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie radiowozu policyjnego oraz porozmawiać z policjantem. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie. Wszyscy zainteresowani mogli z bliska obejrzeć sprzęt wystawiony przez ZGK Damnica. Dla klas 0-3 SP przygotowano przejażdżkę Quadem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki na trampolinie, dmuchana zjeżdżalnia. W ofercie festynu znalazły się również: kiermasz ciast, sprzedaż gofrów, stoisko gastronomiczne, stoisko z decoupage, sprzedaż kwiatów i sadzonek.
Pomimo zimna podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.