I Memoriał im Rafała Bukowskiego MISTRZOSTWA SZCZECINKA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC.

12 maja do Szczecinka zjechało się ponad stu zawodników z całego kraju. Byli „typowi amatorzy”, ale byli też prawdziwi „Mistrzowie Żelaza” . Padały rekordy w poszczególnych kategoriach wagowych. Największy ciężar został zaliczony przez zawodnika kategorii 90kg Artura Miksa. Było to aż!!!….. 230kg, co dało zawodnikowi 150 pkt Wilksa. Bardzo dobrze wypadli nasi znajomi Paweł Tyborczyk z Bytowa – I miejsce w kat. 100kg. Paweł Przybyłowicz ze Słupska-  III miejsce w kat. 90. Michał Fiebig z Ustki-  III miejsce w kat. 82,5kg.

SSI Aktywni Damnica wystawiło czteroosobową reprezentację. Największe nadzieje łączyliśmy ze startem szesnastolatków Bartka Baran i Kryspina Kowgan. No i nie zawiedliśmy się – obaj Panowie stanęli na podium w kat. do 16 lat. Kryspin ( RUDY) Kowgan wyciskając 95 kg wywalczył I miejsce , a Bartkowi jego 85 kg wystarczyło na trzecią lokatę. Najmłodszy z naszych Miłosz Czaja (rocznik 2004) uplasował się na VII miejscu w kat. do 16 lat. Opiekun grupy Wojtek Wilkowski ( 1966), który nie odpuszcza możliwości startu wyciskając 110 kg stanął na trzecim stopniu podium w kategorii weteranów 50+ . Wszyscy bez wyjątku i bez względu na wcześniejsze plany wracali zadowoleni do domu z nadzieją patrząc w przyszłość .

Wyjazd naszych zawodników był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu kilku osób.
Serdeczna podziękowania Panu Wiesławowi Tecław i Stacji Paliw PUR-TEC z Damnicy, Panu Dyrektorowi ZGK w Damnicy Andrzejowi Łosiak i Panu Kamilowi Sylwestrzak.