Słupsk: Druga Nagroda Starosty Słupskiego w rękach Mateusza Malinowskiego z Sąborza. Sławomir Ziemianowicz wyróżnił najlepszych sportowców – uczniów z Powiatu Słupskiego.

We wtorek, 1 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku w trakcie sesji Rady Powiatu rozstrzygnięto konkurs na najlepszego sportowca- ucznia z Powiatu Słupskiego. Konkurs został zorganizowany w związku z przygotowaniami do XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Vancouver 2010. Główną nagrodą był wyjazd właśnie do Vancouver (zachodnia Kanada), który wygrała Natalia Kwaśniak, uczennica III klasy Gimnazjum w Zespole Szkół w Siemianicach. Druga Nagroda przypadła Mateuszowi Malinowskiemu z Sąborza, który jest uczniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Słupsku. Mateusz trenuje boks pod okiem znanego, damnickiego trenera Antoniego Pałuckiego. Trzecia Nagroda trafiła do rąk Krystiana Puzdrakiewicza ze Słupska.
Najlepsi sportowcy – uczniowie odebrali nagrody z rąk Sławomira Ziemianowicza, starosty słupskiego oraz Ryszarda Stusa, przewodniczącego Rady Powiatu. Laureatowi z Sąborza towarzyszył ojciec, trener Antoni Pałucki oraz Maria Janusz, wójt Gminy Damnica. – Serdecznie gratuluję sukcesu. To wspaniale, że w naszej gminie jest tylu młodych i aktywnych ludzi, którzy nie boją się podejmować nowych wyzwań. Cieszę się, że są oni doceniani – mówiła Maria Janusz.