Klaudia Rosochacka uczennica II klasy Gimnazjum w Zagórzycy rok szkolny 2010/2011 może zaliczyć do bardzo udanych dzięki wspaniałym wynikom w tegorocznych konkursach.

Została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla uczniów gimnazjów z województwa pomorskiego. Główną nagrodę w konkursie w postaci zaświadczenia laureata Klaudia odebrała z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty na uroczystej gali dnia 14 maja 2011 r. Stosowne zaświadczenie upoważnia uczennice z Gimnazjum w Zagórzycy do możliwości wyboru każdej szkoły ponadgimnazjalnej w województwie pomorskim bez względu na wynik egzaminu gimnazjalnego. Sukces jest tym większy, że do tegorocznej edycji konkursu biblijnego na wszystkich szczeblach przystąpiło blisko 40 tys uczniów z 450 szkół województwa pomorskiego.

Klaudia została również tegoroczną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „KNOW-POLAND 2011”, organizowanego przez Fundację Wsi Polskiej
w Warszawie. Zmagania konkursowe, do których przystąpiło w tym roku ponad 1200 gimnazjalistów, trwały od października do marca. W trzech kolejnych etapach , które polegały na rozwiązywaniu zadań drogą żmudnych poszukiwań
w różnych źródłach wiedzy oraz – w finale- na napisaniu obszernej rozprawki, Klaudia spisywała się wzorowo. Wytrwale dążyła do uplasowania się w gronie najlepszych. Wiele godzin poświęciła przygotowaniom i osiągnęła sukces, którego można Jej pozazdrościć.
W dniach 4-6 kwietnia gościła wraz z opiekunem na spotkaniu laureatów
w Warszawie. Obfitowało ono w wiele atrakcji, jak choćby warsztaty i wykłady
w Collegium Civitas w PKiN, zwiedzanie zabytkowych i współczesnych zakątków stolicy, tropienie ścieżek tolerancji czy spektakl „Le Miserables”w teatrze „Roma”.
Opiekunami laureatki kolejno w konkursach byli nauczyciel z ZS w Zagórzycy Zbigniew Pawłowski i Maria Zielińska.

Gratulujemy sukcesu, Klaudio!