Informujemy, że z inicjatywy Ministra Obrony Narodowej rusza I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Celem projektu „Samoobrona Kobiet” jest popularyzacja systemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony. Dla Pań z terenu miasta Słupska szkolenie będzie odbywało się na bazie 7 Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, a dla Pań z terenu powiatu słupskiego na bazie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Kandydatki na nasze szkolenie powinny spełniać następujące wymagania: wiek powyżej 18 lat, deklarowany dobry stan zdrowia, obywatelstwo polskie oraz chęć zdobywania nowych umiejętności.

Zajęcia będą się odbywały w soboty (osiem spotkań dla każdej grupy), każde z nich będzie trwało 90 minut (2 x 45 minut). Do tego należy doliczyć czas potrzebny na rozgrzewkę itp. – najlepiej zarezerwować czas między godz. 9:00 a 12:30.

Podczas szkolenia nauczysz się m.in.:

  • przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej;
  • uwalniania się z uchwytu;
  • obrony przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem;
  • obrony przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników.

Całość zajęć poprzedzona będzie rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzyma promocyjny pakiet startowy.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/