14 listopada 2015 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zagórzycy już po raz dziesiąty spotkali się miłośnicy piłki siatkowej z terenu gminy Damnica na Turnieju organizowanym z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy w Zagórzycy  w ramach realizacji programu „Organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych” finansowanego przez Gminę Damnica. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Damnica. W turnieju brało udział 6 drużyn: Emenems Damnica, Absolwent Zagórzyca, Desperados Mianowice-Paprzyce, Los Babanos Damnica, Gimnazjum Zagórzyca chłopcy, Orki z Majorki. Otwarcia turnieju dokonali radni Paweł Obert z Damnicy oraz Tadeusz Bubniak z Zagórzycy. W trakcie rozgrywanych meczów obecny był również Grzegorz Jaworski Wójt Gminy Damnica, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Damnica pani Joanna Michalska, pan Marcin Jarzmicki, radny z Mianowic.
Po zaciętej rywalizacji w dwóch grupach a później w grach finałowych ostatecznie zespoły zajęły następujące miejsca:
I – Los Bananos Damnica
II – Desperados Mianowice- Paprzyce
III- Absolwent Zagórzyca
IV- Emenems Damnica
V- Gimnajzum w Zagórzycy
VI- Orki z Majorki

Tradycją turnieju jest wyróżnienie najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn.
W tym roku indywidualnie nagrody otrzymali:
• Szymon Zdun- Gimnajzum w Zagórzycy
• Los Bananos Damnica- Karolina Oszmaniec
• Dominika Rompska- Orki z Majorki
• Emenems Damnica- Michal Lasia
• Mariusz Dudek- Desperados Mianowice- Parzyce
• Martyna Rompska- Absolwent Zagórzyca
Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został zawodnik drużyny zwycięskiej Dawid Żurawski.
Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe a wszystkie drużyny puchary i pamiątkowe dyplomy, których w tegorocznych rozgrywkach fundatorami byli: Wójt Gminy Damnica Grzegorz Jaworski, Przewodniczący Rady Gminy Damnica w którego imieniu nagrody wręczała pani vice przewodnicząca Rady Joanna Michalska, radny miejscowości Zagórzyca Tadeusz Bubniak, radny miejscowości Mianowice Marcin Jarzmicki.
UKS w Zagórzycy pragnie serdecznie podziękować za wsparcie w organizacji imprezy pani Katarzynie Wojciechowskiej (obsługa medyczna) oraz wszystkim zawodnikom i kibicom za stworzenie sportowej atmosfery.
Autor: UKS Zagórzyca