W czwartkowe popołudnie odbyło się uroczyste zakończenie remontu damnickiego XIX. wiecznego pałacu. Budynek całkowicie zmienił swoje oblicze i wygląda fenomenalnie. Jego historyczna wartość jest kolosalna, dlatego cieszy nas, że po wielu latach starań powiatowi słupskiemu udało się zrealizować tę inwestycję – mówi Wójt Gminy Damnica Pan Andrzej Kordylas.

Wydarzeniu towarzyszyło również wręczenie przez Starostę Słupskiego Pana Pawła Lisowskiego statuetek „Białego Bociana 2021”. Jest to szczególne i honorowe wyróżnienie przyznawane twórcom oraz innym osobom, za zasługi i osiągnięcia w dziedzinie kultury lub ochrony dóbr kultury.

Wśród tegorocznych laureatów znalazła się m.in. mieszkanka Damnicy – malarka i pisarka, nauczycielka Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy, autorka książki pt. „Malarska opowieść o pałacu baronowej Klary”, która poprzez ilustracje wykonane przez samą autorkę oraz uczniów SOSW opisuje tajemnice damnickiego pałacu. Wszystkim laureatom nagród Starosty Słupskiego, którzy wczoraj otrzymali statuetki „Białego Bociana 2021” serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji swoich najskrytszych marzeń.

Podczas wczorajszych wydarzeń miała miejsce także oficjalna inauguracja działalności Centrum Kultury Powiatu Słupskiego w nowej siedzibie, jaką od lipca jest właśnie wyremontowany pałac. Jesteśmy przekonani, że taka zmiana to kierunek ku lepszemu, a współpraca gminnych i powiatowych instytucji kultury jeszcze bardziej się zagłębi tworząc bogatą propozycję kulturalną dla mieszkańców.