VI Gminny Konkurs Literacki „Młodzi Tworzą Literaturę” pod Honorowym Patronatem Wójt Gminy Damnica – ROZSTRZYGNIĘTY❗ GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM 😃🙂❗❗
Podsumowanie konkursu miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy📖📚📚. Jury w składzie: Pan Daniel Odija – Przewodniczący, Pani Iwona Kordylas i Pan Adam Czerwonka, przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.
GRUPA WIEKOWA – klasy 4-6 SP
1 miejsce – Kacper Szarko – SP w Damnie
1 miejsce – Zuzanna Matysek – SP w Zagórzycy
2 miejsce – Daria Skrobich – SP w Damnie
2 miejsce – Hanna Krysiak – SP w Damnicy
3 miejsce – Amelia Tylka – SP w Zagórzycy
3 miejsce – Marcelina Gańska – SP w Zagórzycy
Wyróżnienie – Julia Kacprzak – SP w Damnie
Wyróżnienie – Kamil Wiśniewski – SP w Damnicy
Wyróżnienie – Wiktoria Myszkowska – SP w Zagórzycy
Wyróżnienie – Wiktoria Rompska – SP w Zagórzycy
GRUPA WIEKOWA – klasy 7-8 SP
1. miejsce – Hanna Kowal – SP w Damnicy
2. miejsce – Karina Gray – SP w Damnie
2. miejsce – Dominika Szafrańska – SP w Damnie
3. miejsce – Nikola Madurajska – SP w Damnicy
Wyróżnienie – Brajan Tkaczyk – SP w Damnie
Wyróżnienie – Martyna Jarosiewicz – SP w Damnicy
Wielkie brawa dla nagrodzonej młodzieży ❗❗
Ze względu na sytuację pandemiczną liczba zaproszonych gości musiała zostać ograniczona. Na szczęście, spotkanie autorskie z gościem specjalnym odbyło się zgodnie z planem. A był nim, pisarz, dziennikarz, publicysta, animator kultury, Pan Daniel Odija🙂.
Cała uroczystość przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze, gdzie nie zabrakło podziękowań, dyplomów i upominków…🙂🥰
Gratulujemy laureatom i bardzo dziękujemy organizatorom Pani Dorocie Nowak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy i Pani Joannie Rusak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Damnie, za wspaniale przygotowane spotkanie z literaturą.
Dziękujemy wszystkim przybyłym znamienitym gościom: nauczycielom języka polskiego ze szkół z terenu Gminy Damnica, którzy zarazili pasją, miłością do literatury swoich uczniów, Pani  Marii Czerskiej – Dyrektor Zespołu Szkół w Damnicy, Panu Robertowi Nowakowi – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Zagórzycy oraz Panu Grzegorzowi Gurłaczowi – Dyrektorowi Centrum  Edukacji i Kultury w Damnicy.
Urząd Gminy w Damnicy reprezentowany był przez Andrzeja Kordylasa – Wójta Gminy Damnica oraz Kamila Patynowskiego – Pełnomocnika Wójta ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Promocji, Sportu i Turystyki.
Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w VII edycji Gminnego Konkursu Literackiego „Młodzi tworzą literaturę”

.