„Mazur” to widowisko taneczne – jedna z konkurencji turnieju KGW powiatu słupskiego, które przyniosło wyróżnienie Paniom z Damnicy. W sobotę 11 lutego dziewięć reprezentacji z ośmiu gmin stanęło w szranki – pojawiły się Panie z Główczyc, Barcina, Bydlina, Kluk – Łokciowego, Kobylnicy, Damnicy, Podwilczyna, Jezierzyc i Objazdy.
Już siódmy raz zorganizowano Powiatowy Turniej KGW. Sala widowiskowa w Jezierzycach wypełniła się paniami z kół oraz widownią, która kibicowała poszczególnym reprezentacjom. Każde koło wystawiło swoje stoisko na którym pojawiły się różne potrawy. Reprezentacje stawały do wielu konkurencji, m.in. przedstawiały scenki kabaretowe, tańczyły, wykonywały utwory muzyczno – wokalne. Nie zabrakło oczywiście konkurencji kulinarnej – tym razem koła miały przygotować potrawę z kapusty.
– Celem turnieju jest przede wszystkim integracja środowiska wiejskiego oraz pobudzanie aktywności wśród mieszkańców – wyjaśnia Zdzisław Kołodziejski, szef ODR Strzelinko, jeden z organizatorów turnieju.
– Każde takie spotkanie sprawia, że zacieśniamy więzy z koleżankami z innych gmin. Mamy okazję pokazać swoje umiejętności i cieszy nas, że udało się zwyciężyć w konkurencji „Mazur” – mówiła Danuta Ciereszko, z KGW Damnica.
Paniom z Gminy Damnica oprócz małżonków oraz kibiców, którzy specjalnie przyjechali do sali widowiskowej w Jezierzycach, aby wspierać rodzimą reprezentację, towarzyszył także Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica. – Każde spotkanie, które daje szansę na promowanie naszych mieszkańców jest cennym wydarzeniem, które warto wspierać. Cieszy mnie, że Koło Gospodyń Wiejskich z Damnicy podeszło z tak dużym zapałem i optymizmem do tego turnieju. Wiem, że nasze Panie długo przygotowywały się do występów i to należy docenić – mówił Wójt Jaworski, który na zakończenie imprezy wręczył Paniom z Damnicy ufundowaną przez damnicki samorząd nagrodę.