3 lipca na damnickim stadionie odbył się coroczny Piknik Rodzinny w ramach programu „Bezpieczne wakacje – trzeźwe wakacje”. Impreza jest oficjalnym, gminnym powitaniem okresu wakacyjnego, który organizowany jest każdego roku przez Gminę Damnica, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Damnicy wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych , a także licznych sponsorów.
W ciągu całego dnia zorganizowano wiele atrakcji. Najmłodsi i ci nieco starsi mogli skorzystać z bezpłatnych zabaw: skoki euro-bungy, wspinaczka na ponad dwunastometrową ściankę, ujeżdżanie byka, a także mogli skorzystać z bogatej oferty dmuchanych zjeżdżalni .
Dla wszystkich chętnych organizatorzy przygotowali szereg konkursów, głównie z zakresu bezpiecznego korzystania z uroków wakacji. Było miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez słupski WORD, pokazy ratownictwa drogowego, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokaz tresury psów, a o wakacjach bez alkoholu opowiadali przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nie zabrakło także pokazów artystycznych, a także zawodów biegowych „Trzeźwa mila”.
Już po raz drugi zorganizowano zawody balonowe, „Pocztówka z Damnicy”. Pod baloniki napełnione helem wszyscy chętni podczepiali pocztówki z adresem zwrotnym, które punktualnie o godzinie 16.00 pofrunęły w niebo.
– Ponadto odbył się konkurs taneczny „Stepmania”, artystyczne malowanie twarzy specjalnymi kredkami. Nie zabrakło słynnego już w naszej gminie byka „Fernando”, którego ujeżdżanie stanowi nie lada wyzwanie – wylicza Michał Folusiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Damnicy.