Szanowni Mieszkańcy,
W dniu dzisiejszym, tj. 22 kwietnia 2020 r. weszły w życie zapisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii odnoszące się do ograniczeń przy realizacji zadań jednostek administracji publicznej.
👉Dotyczy to rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności, pomocy społecznej, świadczenia usług komunalnych, decyzji o warunkach zabudowy oraz spraw z zakresu ochrony środowiska.
👉Wszystkie te zadania Urząd Gminy Damnica realizował w sposób ciągły, jednak jak dotąd – w związku epidemią – bez przyjmowania interesantów w siedzibie urzędu, celem zminimalizowania ewentualnych zagrożeń.
👉Mając na uwadze powyżej przywołane regulacje prawne z dniem dzisiejszym wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu urzędu.
➡️Wszyscy interesanci będą obsługiwani w siedzibie Urzędu Gminy Damnica po wcześniejszym telefonicznym umówieniu na konkretną godzinę. Takie rozwiązanie pozwoli nam zapewnić Państwu bezpieczne załatwienie sprawy w urzędzie przy zachowaniu odpowiednich odległości i minimalnym kontakcie z innymi interesantami.
➡️Ponadto, od jutra, tj. 23 kwietnia br. kasa urzędu będzie czynna w godz. 9 – 12.

👉Przypominamy, że wszyscy interesanci obowiązani są poruszać się w urzędzie w maseczkach ochronnych lub innym nakryciu ust i nosa. Dodatkowo w urzędzie obowiązuje dezynfekcja rąk.
⚠️Prosimy o przestrzeganie powyższych zasad. Mają one na celu nasze wspólne bezpieczeństwo⚠️

Informujemy również, że od jutra (23.04) kasa ZGK w Damnicy przy ul. Strażackiej 3 będzie czynna dla interesantów w godzinach od godz. 9:00 – 12.

Od najbliższej soboty otwarty zostaje również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Karzniczce, który czynny będzie w godzinach od 10 – 15.

Zachęcamy Państwa do dokonywania płatności kartą lub przelewem bankowym oraz załatwiania wszelkich spraw za pośrednictwem drogi elektronicznej📧: ug@damnica.pl lub https://epuap.gov.pl/
👉Wszelkie pisma urzędowe mogą Państwo również składać w specjalnej skrzynce podawczej znajdującej się przy urzędzie📪📪📪

☎️Informacji udzielamy również telefonicznie pod nr: (059) 848 44 31☎️