W czwartek, 22 grudnia odbyło się kolejne spotkanie wigilijne dla mieszkańców naszej gminy.

Do sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury licznie przybyli mieszkańcy naszej gminy, aby wspólnie rozpocząć świętowanie. Już kolejne w tym roku wigilijne spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy, GOPS i CEiK ma na celu umożliwienie wspólnego kolędowania mieszkańcom. 

        – Niech ten świąteczny czas będzie dla Państwa wytchnieniem od codziennych problemów. Życzę Wam dużo pogody ducha, niech zdrowie i szczęście nigdy Was nie opuszczają– mówił Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica.

        Najlepsze życzenia mieszkańcom przekazał także Kazimierz Kozina, Przewodniczący Rady Gminy Damnica.

        Ksiądz Henryk Jereczek zachęcał do szczególnej modlitwy o pokój, w dobie niepokojów na świecie i szerzenia się aktów terroryzmu. Wszyscy uczestnicy, z uśmiechem na twarzy dzielili się symbolicznym opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia. Nie zabrakło wzruszających słów i gestów.  Na stołach przygotowano świąteczny poczęstunek, składający się z tradycyjnych, wigilijnych potraw. Na scenie występowały dzieci, zespół „Damniczanki”, a do wspólnego kolędowania zachęcał muzyk Adam Wroński, który swoim występem wprowadził ciepły i niepowtarzalny klimat spotkania.