Stowarzyszenie Sportowo Integracyjne Aktywni Damnica przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Damnie i Sołectwem Damno, przygotowało i przeprowadziło Wiosenny Turniej Wyciskania Leżąc.

Turniej był skierowany do osób ćwiczących na siłowniach z terenu Gminy Damnica,  miał formułę otwartą i nie ograniczano dostępu gościom z innych gmin. Ostatecznie wystartowało 26 osób.

W najmłodszej kategorii 13-17 lat podium wypełnili podopieczni Wojciecha Wilkowskiego z SSI. Uwagę zwrócił na siebie Kryspin Kowgan z Damna . Ten młody sportowiec zapewnił sobie zwycięstwo wyciskając 92,5kg . Jego główny konkurent Bartłomiej Baran z Dąbrówki wyciskając 80kg musiał zadowolić się drugą lokatą. Trzeci był Andrzej Lasia- na co dzień ćwiczący w Damnicy, ale startujący w barwach SSI Aktywni.

Średnia kategoria miała najmniejszą obsadę ale walka trwała do ostatniego podejścia. Ostatecznie wygrał Tomasz Domański z Damnicy zaliczając w trzecim podejściu 157,5kg . Drugi był Rafał Igras ze Słupska , trzeci reprezentant organizatorów Mateusz Kacprzak.

W najstarszej kategorii 27+ wystartowało 10 zawodników . Wygrał Paweł Przybyłowicz ze Słupska wyciskając ostatecznie 185 kg , drugi Michał Fiebig z Ustki. a trzeci Leszek Pasieka z Nakła nad Notecią.

Sędzią głównym zawodów był wieloletni reprezentant gminy Damnica w wyciskaniu leżąc Damian Gawin.

Trofea ufundowali: Farm Frites Poland II z Bobrownik, OHZ Bobrowniki i Sołectwo Damno.