08 kwietnia w Zespole Szkół w Damnie odbyła się już szósta edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rytm i Melodia” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Damnica, Pana Grzegorza Jaworskiego.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, osiągając wysoki prestiż. W tym roku do wspólnego grania i śpiewania przystąpiło 129 uczestników w trzech kategoriach wiekowych (klasy I – III SP, IV – VI SP oraz gimnazjum). Soliści oraz zespoły, które przystąpiły do konkursu wykazały się ogromnym talentem oraz włożyły ogromną pracę w przygotowanie się do konkursu. W tym corocznym wydarzeniu oprócz przedstawicieli naszego zespołu, wzięli udział uczniowie ze szkół całego województwa pomorskiego.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół w Damnie, Pani Joanna Rusak, która przywitała wszystkich zaproszonych gości i uczestników oraz przedstawiła komisję konkursową. W skład jury weszły Panie: Jolanta Otwinowska, Luiza Sikorska i Karolina Krawiec.

Podczas przeglądu młodzi artyści prezentowali zarówno umiejętności wokalne jak i instrumentalne, a ich wspaniałym występom przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność, w gronie której zasiedli: Wójt Gminy Damnica – Pan Grzegorz Jaworski, Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Damnie Joanna Rusak oraz zaproszeni goście. Wśród konkursowych utworów można było usłyszeć między innymi: „Laleczka z saskiej porcelany”, „Prosto z bajki”, „Nasza tratwa”, „Mała smutna królewna”, „Tyle wdzięku”, „Szkoła marzeń”, „Być kobietą”, „Nadzieja”, „Pięknie żyć”, „Charleston nastolatków”, „Dziwny jest ten świat”, „Małe tęsknoty”, „Do łezki łezka”, „Na skrzydłach roztańczonych marzeń”, „Chcę do Bodzia”, „Chcę być kopciuszkiem”, „Wszystkiego na raz”, „Świt” i inne.

Całe wydarzenie nagłaśniał dyrektor Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy, Pan Grzegorz Gurłacz.

Na zakończenie przeglądu Pani Joanna Rusak serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz zaprosiła na kolejne spotkanie w przyszłym roku. Bukiet szczególnych podziękowań oraz wyrazy uznania złożyła na dłonie Pani Małgorzaty Kozłowicz, inicjatorki przedsięwzięcia. Ponadto głos zabrała Pani Jolanta Otwinowska (przewodnicząca jury), która zwróciła się do Pani Joanny Rusak, Pani Małgorzaty Kozłowicz oraz Pana Grzegorza Jaworskiego z wyrazami wdzięczności za zorganizowanie tak niezwykłego wydarzenia.

Wyniki konkursu:

Klasy 1- 3 szkoły podstawowej:

Kategoria solista:

I miejsce : Maja Konopa – SP Łupawa

II miejsce: Rita Matusiak – SP Cewice

III miejsce: Hanna Kuszińska – SP Kępice

Wyróżnienie : Oliwia Szarko – SP Damno

Kategoria zespól:

I miejsce: Do- Re- Mi – SP Cewice

II miejsce: Skrzaty – SP Damno

III miejsce: zespól – SP Łupawa

Wyróżnienie – SP Skórowo

Klasy 4-6 Szkoły Podstawowej:

Kategoria solista:

I miejsce : Tomasz Wejner – SP Cewice

II miejsce : Nina Szczerba – SP Bytów

III miejsce: Julia Ostrowska- SP Damno

Wyróżnienie: Katarzyna Szadzińska – SP Łupawa

Kategoria zespół:

I miejsce : zespól – SP Łupawa

II miejsce: Carmelki – SP Damno

III miejsce: zespół – SP nr 86 Gdańsk

Klasy I- III Gimnazjum

Kategoria solista:

I miejsce: Wiktoria Staszczuk – gim Damno

II miejsce: Natalia Wieczorek – gim Starkowo

III miejsce: Zofia Pająk- gim Łeba, MArtyna Puzdrowska- gim Cewice

Wyróżnienie : Natalia Tochowicz- gim nr 20 Gdynia, Dominika Knapik- gim Jezierzyce

Kategoria zespól:

I miejsce: Świerszcze – gim Jezierzyce

II miejsce: Crescendo- gim Damno

III miejsce – nie przyznano

GRAND PRIX WÓJTA GMINY DAMNICA – Zespół Wave – gimnazjum Łeba