Młodzież z naszej gminy wzięła udział w XXXI diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży.

Grupa z naszej gminy udała się 20 marca do Kościerzyny, gdzie młodzi ludzie mogli świętować Niedzielę Palmową. Ponad trzy tysiące młodych osób zgromadziło się i przeszło procesją z palmami na plac Św. Jana Pawła II, aby wziąć udział we Mszy św.celebrowanej przez Bp Ryszarda Kasyna.

Do młodzieży trafiły słowa biskupa: „trzeba przebaczyć, bo wówczas wiele konfliktów przedstawi się nam w innym świetle, wiele z nich złagodnieje a może i nawet całkowicie wygaśnie”. „W świecie jest więcej dobra niż zła, chociaż to pierwsze jest często ukryte, również w was młodych”- dodał biskup, prosząc, by trwać w łasce uświęcającej i częściej kierować się optymizmem.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy udali się na wspólny posiłek. Pokrzepieni wrócili na plac, gdzie odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu  „Wyrwani z niewoli”. W atmosferze radości i braterstwa, młodzież wspólnie z zespołem śpiewała i tańczyła.
Do domu wróciliśmy pełni optymizmu i nadziei na lepsze jutro. Dziękujemy damnickiemu samorządowi za pomoc w organizacji transportu.

Autor: Bożena Kara