W niedzielę, 05 października odbyły się kolejne, już XI Słupskie Pokopki, czyli Powiatowe Święto Ziemniaka. Uroczystość otworzyli gospodarze: Wójt Gimny Damnica Grzegorz Jaworski, Starosta Słupski Sławomir Ziemianowicz oraz szef COBORU Karzniczka Bolesław Giczewski
– Bardzo nas cieszy, że nasze targi przyciągają to Karzniczki tyle osób. Witamy serdecznie na damnickiej ziemi. Przygotowaliśmy szereg atrakcji i zachęcamy do korzystania z nich w każdym wymiarze – mówił witając gości Wójt Grzegorz Jaworski.
Starosta Słupski przyznał statuetki „Bursztynowa Bulwa” wyróżniającym się producentom ziemniaków. W tym roku statuetki odebrali: Bogumił Kobiela z Gogolewa, Szczepan Malinowski z Sąborza i Sławomir Jóźwiak z Zębowa.
Miłym punktem tegorocznego Święta Ziemniaka był już II Pojedynek Samorządowców Powiatu Słupskiego. Odważni przedstawiciele poszczególnych gmin wzięli udział w dwóch konkurencjach, które polegały na rozdaniu publiczności 50 dań w jak najszybszym czasie. Dobrej zabawy nie brakowało, bo humory dopisywały wszystkim. Publiczność oceniła, że wszystkim należy się remis, najważniejsze przecież, że serwowane potrawy smakowały naszym gościom.
Dla tłumnie zgromadzonej publiczności przygotowano wiele atrakcji. Oprócz kiermaszu owoców, warzyw, wędlin, kwiatów i krzewów, nasion i przypraw, można było rozsmakowywać się w potrawach przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu. Mieszkańcy różnych miejscowości dźwigali wielokilogramowe worki jabłek i ziemniaków do swoich samochodów.
Na scenie nie zabrakło występów artystycznych. Mogliśmy wysłuchać znanych przebojów biesiadnych w wykonaniu zespołu Damniczanki, czy najnowszych hitów śpiewanych przez zespół Muller Band.
Najwięcej emocji i salwy śmiechu oczywiście przysporzył publiczności występ znanego kabaretu Jurki z Zielonej Góry. Doskonałe skecze sprawiały, że ponad półtoragodzinny występ przerodził się w niekończący się śmiech tłumnie zebranej pod sceną publiczności.
Dopisało wszystko. Humory, wystawcy, handlarze, pogoda – słoneczna, niczym w środku lata. Z pewnością XI Słupskie Pokopki zapiszą się na kartach historii jako niezwykle udane.
Sponsorem imprezy był Gaz System S.A., który wspiera wiele naszych inicjatyw  i przedsięwzięć. Za pomoc organizacyjną dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Damnicy.