Niezwykle ciepły i słoneczny dzień, przyciągnął do Karzniczki tłumy ludzi. Wszyscy mogli nabyć warzywa, owoce, zioła w atrakcyjnych cenach, spróbować tradycyjnych dań i wspólnie bawić się przy dobrej muzyce i kabarecie. Tak w niedzielę, 04 października wyglądały już XII Słupskie Pokopki.

Imprezę uroczyście otworzyli gospodarze: Wójt Grzegorz Jaworski, Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski i dyrektor SDDO Karzniczka Jarosław Kapiszka. – Cieszy nas, że każdego roku frekwencja jest coraz większa, a oferta naszych targów bogatsza – witali publiczność samorządowcy, którzy chwilę później przecięli symboliczne wstęgi wykonane oczywiście  z ziemniaków.

Stoisk zlokalizowanych w miejscu imprezy było wiele. Chętni kupowali ziemniaki i jabłka na zimę, inni zaopatrywali się w zioła, krzewy czy drzewka. Inni cieszyli swoje podniebienia wieloma smakami – Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych gmin jak zwykle stanęły na wysokości zadania i serwowały najrozmaitsze potrawy, niezmiennie cieszące się dużą popularnością. Organizatorzy częstowali wszystkich darmowymi przekąskami i daniami, których przepisy były inspirowane przede wszystkim ziemniakiem.

Na scenie przez cały dzień grał zespół The Good Sound, widzowie mogli także posłuchać repertuaru bardziej biesiadnego w wykonaniu zespołu Damniczanki.W trakcie imprezy wręczono medale „Zasłużony dla Rolnictwa’ oraz statuetki „Słupskiej Bursztynowej Bulwy”.  Dekoracji odznaczonych dokonał Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke.

Odznaczenia „Zasłużony da Rolnictwa” otrzymali :

1.      ZBIGNIEW STOLA

2.      WIESŁAW DZIĘCIOŁOWSKI

3.      ANATOLIUSZ MIKUCKI

4.      KAZIMIERZ KOZINA

KONKURS NA NAJLEPSZEGO RPODUCENTA ZIEMNIAKÓW – STATUETKI SŁUPSKIEJ BURSZTYNOWEJ BULWY 2015 otrzymali (zgodnie z regulaminem są to 3 bulwy):

Państwo Agnieszka i Jacek Mączka

Państwa Agaty Kwaśniewskiej – Rapta i Piotra Rapta

Dariusz Wysocki

Dodatkowo przyznano Nagrodę Specjalną Starosty, którą otrzymał Pan Robert Piskuła.

Także doniosłym momentem było podziękowanie przekazane przez ministra i lokalnych włodarzy dla Bolesława Giczewskiego, byłego dyrektora SDOO Karzniczka, który niedawno przeszedł na emeryturę.

Tłumnie zebrani pod sceną widzowie mogli zobaczyć także popularnych artystów, znanych z serialu Ranczo oraz kabaretu Kałamasz. Piotr Pręgowski „Pietrek”, Bogdan Kalus „Hadziuk” i Jacek Łapot wprowadzili wszystkich w doskonały nastrój. Żarty były także inspirowane słynną serialową „ławeczką”, co dodatkowo uatrakcyjniło występ.  Ponadto nasi kabareciarze stworzyli profesjonalne jury do oceny dań konkursowych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Choć jak mówili „ranczersi’ , wszystko smakowo, to jednak daniem wybijającym się były… I tu znów nie zabrakło nawiązań do serialu, bowiem zwyciężyły pierogi Pani Marii Jońca z gminy Dębnica Kaszubska. – Te pierogi są znacznie lepsze, niż te robione przez serialową Solejukową – powiedział Piotr „Pietrek” Pręgowski.

Na zakończenie wszyscy chętni wykonywali sobie wspólne zdjęcia z artystami. Dziękujemy za wsparcie w organizacji imprezy Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Samorządowi Województwa Pomorskiego, SDOO Karzniczka oraz sponsorom: Gaz System, BASF, Bank Zachodni WBK, BGZ BNP PARIBAS.