W sobotę, 28 maja na stadionie w Damnicy mieszkańcy mogli się zrelaksować przy wielu atrakcjach i rozrywkowej muzyce.Podczas całego dnia wystąpiło wielu mieszkańców Gminy Damnica. Prezentowały się grupy wokalne, muzyczne i taneczne, które na co dzień szkolą swoje umiejętności w Centrum Edukacji i Kultury. Dla najmłodszych przygotowano bezpłatne zamki dmuchane, liczne konkursy i zabawy. Nie lada atrakcją była wspólna nauka damnickiego tańca do wykonywania którego dołączyli uczestnicy festynu. W trakcie dnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Damnicy uczyli resuscytacji, pokazywali swoją codzienną pracę ratowniczo – pożarniczą.

Wieczorem rozpoczęła się część koncertowa. W niebanalnym repertuarze wystąpiła znana, czeska wokalistka Gabi Gold. Artystka nawiązała znakomity kontakt z publicznością, a jej dowcip i swoboda udzieliły się wszystkim.

Kolejnym zespołem, który pojawił się na damnickiej scenie był „FANATIC”. Znany przebój „Czarownica” wykonywany kilkukrotnie na bis, spowodował, że wszyscy zebrani na damnickim stadionie wspólnie śpiewali ten znany wers: „rzeki przepłynąłem, góry pokonałem…”

Zabawa taneczna z profesjonalnym zespołem muzycznym trwała do pierwszej godziny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i krótkiej relacji filmowej. Autor: Michał Słupczewski.