W piątek, 27 maja odbył się rodzinny piknik w Damnie.Na kompleks rozrywkowo – sportowy „Orlik” przybyło wielu amatorów dobrej rozrywki i sportu. Był to bowiem dzień, w którym odbywały się nocne rozgrywki w piłkę nożną. W trakcie zawodów, mieszkańcy sołectwa całymi rodzinami korzystali z atrakcji wspólnego pikniku.

W ramach Dni Damnicy na Orliku w Damnie odbył się Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Mistrzostwo Gminy Damnica. Organizatorami zawodów były CEiK w Damnicy oraz Urząd Gminy w Damnicy. Za organizację i przeprowadzenie turnieju odpowiedzialni byli animatorzy sportu Jerzy Mazepus i Dariusz Sadach. Wszystkie mecze sędziował Józef Lemcio.

Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy i grały w nich systemem każdy z każdym.

Wyniki wszystkich meczów

Grupa „A”

Łojewo – Damno 1:2, Wielogłowy – Sąborze 1:0, Łojewo – Wielogłowy 0:0, Damno – Sąborze – 8:0, Łojewo – Sąborze 2:1, Damno – Wielogłowy 3:0

I miejsce Damno, II Łojewo, III – Wielogłowy, IV – Sąborze

Grupa „B”

Stara Dąbrowa – Damnica 1:2, Bobrowniki – Zagórzyca 4:0, Stara Dąbrowa – Bobrowniki 1:2, Damnica – Zagórzyca 8:0, Stara Dąbrowa – Zagórzyca 2:1, Damnica – Bobrowniki 1:0

I miejsce Damnica, II Bobrowniki, III Stara Dąbrowa, IV Zagórzyca

Półfinały

Damno – Bobrowniki 4:2 Damnica – Łojewo 4:0

Mecz o III miejsce

Bobrowniki – Łojewo 3:0

Finał

Damno – Damnica 1:1 rzuty karne 4:1

Mistrzem Gminy zostało Sołectwo Damno.

Tytuł Króla Strzelców otrzymał Oskar Zieliński z Damna, który strzelił 6 goli.

Po ostatnim meczu trzem pierwszym drużynom oraz Królowi Strzelców Wójt Gminy Damnica oraz Dyrektor CEiK w Damnicy wręczyli puchary, dyplomy i nagrody.

Fot. CEiK Damnica