W niedzielę, 8 stycznia odbył się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzież z Zespołu Szkół w Damnicy, Damna i Zagórzycy kwestowała do dwudziestu puszek, zapraszając do uczestnictwa w akcji mieszkańców niemal każdej miejscowości naszej gminy. Kwestowały również dzieci z Przedszkola i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Po raz kolejny imprezę zorganizowano przy współpracy z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Sztab został utworzony przy Zespole Szkół w Damnicy, a jego koordynatorem w tym roku była Agnieszka Pawłowska. Finał połączony był z dyskoteką i światełkiem do nieba. Podczas tegorocznego finału w naszej gminie udało się zebrać rekordową kwotę- 6289,42zł ( w tym 6145,42zł oraz 32,92 euro ).
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność, a przede wszystkim za wielkie serce. Pieniądze zostały wpłacone na konto WOŚP, która „Grała z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”.
W tym roku wystawiliśmy licytację pamiątek i gadżetów za pośrednictwem Internetu. Licytacja potrwa do czwartku (12.01.2012r.) do godziny 12.00 i będzie przeprowadzona w formie telefonicznej. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o licytowanie przedmiotów pod numerem sztabu 59 8113 021. Osoby biorące udział w licytacji są zobowiązane do aktualizacji swoich ofert cenowych oraz podanie danych osobowych oraz numeru telefonu osoby licytującej.
Przedmioty wystawione do licytacji to:
· Płyta DVD „Kolekcja Przystanku Woodstock” – 29,99 zł *
· Koszulka 20. Finału WOŚP (rozmiar L) – 39,90 zł *
· Kalendarz osobisty (notatnik) – 15,00 zł *
· Książka Jurka Owsiaka „Róbta co chceta czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania” podpisana przez autora – 30,00 zł *
· Apteczka pierwszej pomocy – 25,00 zł *
· Karnet wstępu na basen (3 wejścia w miesiącu styczniu) – 10,00 zł *
· Karnet wstępu na fitness basen (3 wejścia w miesiącu styczniu) – 10,00 zł *
*cena wywoławcza
Dziękujemy wielu osobom, szczególnie za organizację: Agnieszce Pawłowskiej , Michałowi Folusiakowi i Grzegorzowi Grabowskiemu. Dziękujemy za liczenie pieniędzy: Grzegorzowi Jaworskiemu, Marii Czerskiej, Bożenie Cieślickiej, Andrzejowi Kordylas, Katarzynie Dzitko-Nawrockiej, Jakubowi Nawrockiemi, Joannie Michalskiej, Karolinie Michalskiej i Joannie Łata oraz paniom Ewie Woźniak i Ewie Mielewczyk z Banku Spółdzielczego w Ustce- punkt kasowy w Damnicy. Dziękujemy również Rafałowi Brzykcy, Tamarze Marciniec i Iwonie Kuklińskiej oraz Izabeli Praszczak, która prowadzi aukcję.