10 lipca na boiskach warszawskiego Bemowa rozgrywane były mecze w ramach Pucharu i Mistrzostw Polski piłkarskich szóstek.

Futbolowa Liga Szóstek to w pełni profesjonalnie zorganizowane, amatorskie rozgrywki piłkarskie dla firm, instytucji, grup znajomych oraz studentów.

Podczas ostatnich rozgrywek brała udział m.in. drużyna Redar Słupsk, w której składzie byli zawodnicy ze Słupska oraz zapaleni sportowcy z Gminy Damnica: Krzysztof Kozłowski, Krzysztof Wiśniewski , Paweł Kauch , Paweł Bączyk i Marcin Wiśniewski.

Drużyna Redaru świetnie radziła sobie podczas tegorocznych rozgrywek, awansując do ćwierćfinału z 2. pozycji, gdzie rywalizowali z jednym z faworytów rozgrywek – ekipą SPX Flow Bydgoszcz. Ten pojedynek zakończył się sukcesem. Drużyna Redar Słupsk po zaciętej walce wygrała 4:1.

Niestety półfinał, w którym zmierzyli się z Ankierem Niedrzwica Lublin nie okazał się tak szczęśliwy. Pomimo bardzo długo utrzymującego się remisu, to drużyna z Lublina zakończyła mecz zwycięsko strzelając 1 bramkę.

Ostatecznie drużyna z damnickim akcentem – Redar Słupsk uplasowała się na 4 pozycji rozgrywek.

Choć czujemy pewien niedosyt, bo wygrana w półfinale była tak blisko, to wszystkich nas cieszy niewątpliwy sukces Redaru. IV miejsce w skali kraju nie lada wyzwanie.

Panowie, szacun i gratulacje !