W sobotę 16 listopada br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zagórzycy rozegrany został turniej piłki siatkowej z okazji obchodów Święta Niepodległości.
Turniej zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy „Bielik” Zagórzyca w ramach realizacji programu „Organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych” finansowanego przez Gminę Damnica nr UM.UE.032.2/2013

W turnieju brało udział ponad 40 zawodników z terenu gminy Damnica i Główczyce grających w sześciu zespołach.
Po rozgrywkach grupowych do pierwszej czwórki awansowały zespoły : Absolwent Zagórzyca, Czarni Pobłocie, UKS „Bielik” Zagórzyca i Absolwent Damnica.

Do finału awansowały zespołu Czarni Pobłocie i Absolwent Damnica
Po emocjonującym finale i rozegranym tie breaku (16 do 14) zwyciężyła drużyna Czarni Pobłocie

VI miejsce Gimnazjum Zagórzyca

MVP turnieju w kategorii męskiej został Piotr Kozioł a żeńskiej Paulina Pulit, oboje z „Czarni” Pobłocie. Najlepsi zawodnicy drużyn to Sebastian Purzycki – Czarni Pobłocie, Tomasz Maciejewski –Absolwent Damnica, Weronika Kisiel – UKS „Bielik” Zagórzyca, Dawid Sulecki – Absolwent Zagórzyca, Krystian Wojciechowski Gimnazjum Damnica, Paweł Dobik – Gimnazjum Zagórzyca.
W turnieju tenisa stołowego brało udział 15 zawodników.

W klasyfikacji końcowej na I miejscu uplasował się Marcel Freund z Gimnazjum w Damnicy , II miejscu Robert Bubniak z Gimnazjum w Zagórzycy i III miejscu Jarosław Podufały z Gimnazjum w Zagórzycy.

Pierwsze cztery zespoły w piłce siatkowej i zdobywcy pierwszych trzech lokat w tenisie stołowym otrzymali puchary i dyplomy. Dziewczęta biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy natomiast najlepsi zawodnicy nagrody rzeczowe.

Fundatorami pucharów byli Przewodniczący Rady Gminy Damnica Włodzimierz Kisiel, Wójt Gminy Damnica Grzegorz Jaworski, prezes klubu UKS „Bielik” Zagórzyca.

Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju ufundował Sołtys Wsi Zagórzyca Tadeusz Bubniak.. Nagrody rzeczowe ufundowali Włodzimierz Kisiel i Paweł Obert radny z Damnicy.

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania fundatorom nagród, pani Smudze z Wielogłów i pani Pawłowskiej z Zagórzycy oraz pani Katarzynie Wojciechowskiej (obsługa medyczna) za wsparcie organizacyjne.