22 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zagórzycy już po raz dziewiąty spotkali się miłośnicy piłki siatkowej z terenu gminy Damnica na Turnieju organizowanym z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Bielik” w Zagórzycy ” w ramach realizacji programu „Organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych” finansowanego przez Gminę Damnica. Patronat nad turniejem objął wójt Gminy Damnica. W turnieju brało udział 7 drużyn: Team Play Damnica,UKS Damnica, Orły z Damnicy, KS Karżniczka, Gimnazjum Damnica, Gimnazjum Zagórzyca i gospodarz turnieju UKS „Bielik Zagórzyca”.
Otwarcia turnieju dokonali radni Paweł Obert z Damnicy , Wojciech Rompski z Karzniczki oraz Tadeusz Bubniak z Zagórzycy. W trakcie rozgrywanych meczy obecny był również Grzegorz Jaworski Wójt Gminy Damnica z małżonką oraz Kazimierz Kozina, przewodniczący Rady Gminy.
Po zaciętej rywalizacji w dwóch grupach a później w grach finałowych ostatecznie zespoły zajęły następujące miejsca:
I – Team Play Damnica
II – UKS”Bielik”Zagórzyca
III- UKS w Damnicy
IV- Orły Damnica
V- KS Karżniczka
VI- Gimnajzum w Damnicy
VII- Gimnazjum w Zagórzycy

Tradycją turnieju jest wyróżnienie najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn.
W tym roku indywidualnie nagrody otrzymali:
• Bartosz Wenegierski- Gimnajzum w Zagórzycy
• Krzysztof Neubauer- Gimnajzum w Damnicy
• Natalia Baran- KS Karżniczka
• Szymon Kopiński- Orły Damnica
• Krzysztof Repke- UKS w Damnicy
• Sebastian Leik- UKS Bielik Zagórzyca
• Dawid Żurawski- TeamPlay Damnica

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe a wszystkie drużyny puchary i pamiątkowe dyplomy, których w tegorocznych rozgrywkach fundatorami byli: Wójt Gminy Damnica Grzegorz Jaworski, radny miejscowości Damnica Paweł Obert, sołtys miejscowości Zagórzyca Tadeusz Bubniak
UKS w Zagórzycy pragnie serdecznie podziękować za wsparcie w organizacji imprezy pani Katarzynie Wojciechowskiej (obsługa medyczna) , pani Urszuli Pawłowskiej oraz wszystkim zawodnikom i kibicom za stworzenie sportowej atmosfery.

Artykuł: ZS Zagórzyca