19 listopada  w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zagórzycy już po raz 11 spotkali się miłośnicy piłki siatkowej z terenu gminy Damnica i okolic na Turnieju organizowanym z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Damnica. W turnieju wzięło udział 10 drużyn: Eldorado Paprzyce, Dream Team Absolwenci Zagórzyca, Los Babanos Damnica, Mieszanka Wybuchowa, Słupskie Kociaki, Orlik Damnica, SB Mafijja Damno, Huragan Paprzyce, Czarni Pobłocie, UKS Bielik Zagórzyca. Tegoroczna frekwencja była rekordową w dziejach organizacji turnieju, łącznie uczestniczyło w zmaganiach siatkarskich 71 zawodników.

Oficjalnego otwarcia jak i podsumowania imprezy dokonali włodarze naszej gminy:  Wójt Grzegorz Jaworski oraz Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kozina.
Po zaciętej walce systemem pucharowym „do dwóch przegranych” wyniki w klasyfikacji końcowej wyglądały następująco:
I – Czarni Pobłocie
II – UKS Bielik Zagórzyca
III- Eldorado Paprzyce
IV- Dream Team Absolwencie Zagórzyca
V- Mieszanka Wybuchowa

VI- Los Bananos Damnica

VII- SB Mafijja Damno

VIII- Orliki Damnica

IX- Słupskie Kociaki

X- Huragan Paprzyce

Tradycją turnieju jest wyróżnienie najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn.
W tym roku indywidualnie nagrody otrzymali:

  • Natalia Baran- Los Bananos Damnica
  • Kacper Tkacz- UKS Bielik Zagórzyca
  • Jacek Michoń- Orlik Damnica
  • Mariusz Dudek- Eldorado Paprzyce
  • Martyna Rompska- Mieszanka Wybuchowa
  • Jarosław Podufały- Dream Team Absolwenci Zagórzyca
  • Mariusz Chamerski-Czarni Pobłocie
  • Weronika Rajmund- Słupskie Kociaki
  • Dawid Gołębiowski- Huragan Paprzyce

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju (MVP) został zawodnik drużyny zwycięskiej Michał Piątkowski, natomiast najlepszą zawodniczką wybrano Dominikę Rompską z Mieszanki Wybuchowej. Otrzymali oni ufundowane przez Radnych Gminy Damnica  Marcina Jarzmickiego oraz Tadeusza Bubniaka pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. Mecz o 2 miejsce tzw. „finał pocieszenia”prowadził jako główny sędzia Wójt Gminy  Grzegorz Jaworski. Swoim opanowaniem i bardzo dobrą znajomością przepisów siatkarskich pokazał, że nie tylko zarządzanie gminą jest jego dobrą domeną.

UKS w Zagórzycy pragnie serdecznie podziękować za wsparcie w organizacji imprezy wszystkim fundatorom nagród,  Katarzynie Wojciechowskiej (obsługa medyczna) oraz wszystkim zawodnikom i kibicom za stworzenie sportowej atmosfery.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy w Zagórzycy w ramach realizacji programu: „Organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych” finansowanego przez Gminę Damnica oraz Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy.
Autor: UKS Zagórzyca