Z przyczyn osobistych oraz z uwagi na obecną sytuację zdrowotną zmuszony jestem do zakończenia bogatej w sukcesy sportowe kariery zawodniczej.

Swoją przygodę ze sportami siłowymi rozpocząłem w 2005 roku. Jako reprezentant Gminy Damnica – Klub Sportowy Damnica, specjalizujący się w wyciskaniu sztangi leżąc zdobywałem odpowiednio tytułu Mistrza Polski, Vice Mistrza Polski oraz brązowe medale w ramach Mistrzostw Polski Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W latach 2007, 2008, 2009, 2011 z uwagi na wysoką formę zawodniczą w skali kraju byłem nominowany do kadry zawodniczej Reprezentacji Polski Juniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Przez okres wieloletniej kariery zawodniczej wystartowałem w 50 imprezach sportowych rangi ogólnopolskiej osiągając dziewiętnastokrotnie I miejsce, dwunastokrotnie II miejsce oraz dziewięciokrotnie stawałem na trzecim stopniu podium. Największy ciężar, jaki udało mi się wycisnąć w specjalistycznej koszulce do wyciskania osiągnął 250kg.

Chciałbym podziękować Panu Wojtkowi Wilkowskiemu, który na początku mojej przygody z ciężarami wdrożył mnie w uprawianie sportów siłowych oraz trenerom Panu Dariuszowi Formela z GKS „Cartusia” Kartuzy i Panu Augustynowi Hadas z PMKS „Rybak” Władysławowo za wkład w moje doskonalenie zawodnicze. Na koniec dziękuje swojej garstce kibiców z Damnicy, którzy zawsze trzymali za mnie kciuki podczas startów na zawodach wyciskaniu sztangi leżąc. Dziękuje za pomoc i wsparcie.

Damian Gawin