Szanowni Mieszkańcy,
znajdujemy się w trudnym dla nas wszystkich okresie – pandemii koronawirusa. Jak twierdzą przedstawiciele środowisk medycznych, wiele wskazuje na to, że sytuacja jeszcze się pogorszy, ponieważ SARS-CoV-2 jak inne wirusy wywołujące infekcje dróg oddechowych, może atakować ze zdwojoną siłą, gdy pogoda zrobi się chłodniejsza.
❗️Dlatego raz jeszcze apelujemy o to, abyśmy dbali o siebie i najbliższych.
👉Przestrzegali ustanowionych zasad, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się COVID-19.
👉Starajmy się nie przebywać w skupiskach i zachowywać dystans społeczny ale jednocześnie nie panikujmy, bo panika nie jest dobrym doradcą.
❗️UWAGA❗️
Urząd Gminy nie ma informacji, w których miejscowościach znajdują się osoby zakażone. Raporty sanepidu zawierają ogólną informację o liczbie osób chorych i przebywających na kwarantannie na terenie gminy. Wobec tego prosimy o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i niestygmatyzowanie innych mieszkańców.
 
Osoby, które są w izolacji z powodu zakażenia lub przebywające na kwarantannie informowane są przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o możliwości przekazania ich danych osobowych do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej celem zapewnienia im niezbędnej pomocy.
Tylko i wyłącznie wtedy GOPS ma wiedzę i możliwość pomóc w tej trudnej sytuacji.
 
📣📣📣Przypominamy również, że na terenie naszej gminy w dalszym ciągu można skorzystać z „Zakupów na telefon”
➡️Poniżej prezentujemy listę sklepów, które zadeklarowały wykonywanie takich usług.