Kolędy, pastorałki i świąteczne przeboje. W Damnie kolejna edycja koncertu świątecznego.

- Z dużą przyjemnością zapraszam wszystkich mieszkańców gminy i regionu na koncert świąteczno – noworoczny. To będzie świetna okazja do wspólnego kolędowania i wejścia w Nowy Rok w optymistycznym nastroju – zachęca Paweł Obert, Wójt Gminy Damnica.

W tym roku, publiczność zgromadzona w kościele w Damnie, będzie miała okazję wysłuchać pastorałek i świątecznych przebojów wykonanych przez aktorów młodego pokolenia. Swoje wybitne umiejętności wokalne zaprezentuje Filip Gurłacz, aktor znany z popularnych seriali i filmów, zdobywca głównej nagrody Telekamery 2024 w kategorii najlepszy aktor. W drugiej części koncertu usłyszymy Dagmarę Bryzek, aktorkę występującą m.in. w serialu „Korona Królów – Jagiellonowie”.

Przypomnijmy, że pomysł stworzenia koncertów świąteczno – noworocznych w Gminie Damnica sięga 2011 roku. – Brakowało wówczas w naszej ofercie kulturalnej wydarzenia o takim charakterze. Dlatego wspólnie z parafią w Damnie, postanowiliśmy zorganizować tego rodzaju koncert. Cieszę się, przez tyle lat cykl koncertów zyskał tak wielu sympatyków – wspomina Grzegorz Jaworski, wieloletni Wójt Gminy Damnica.

Przez te kilkanaście lat mieliśmy okazję podziwiać kunszt wokalny wielu cenionych artystów. To choćby Zbigniew Wodecki, Marek Torzewski, Eleni, Halina Frąckowiak, Maciej Miecznikowski, Alicja Węgorzewska, czy Krystyna Giżowska.

- Wszystkie koncerty były zorganizowane na bardzo wysokim poziomie i przynosiły naszym melomanom wiele wspaniałych emocji. Cieszę się, że dzięki udanej współpracy z damnickimi samorządowcami, nasza parafia może być gospodarzem tego doniosłego, corocznego wydarzenia – mówi ks. Zdzisław Wirkus, proboszcz parafii.

W tym roku koncert odbędzie się w sobotę, 28 grudnia. Początek o godz. 17. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Facebook.com X.com